Tėtės A. ir mamos J. prisiminimai apie antrojo vaikelio gimimą

Jūs esate čia: Gimtis » Patirtis » Moterų (ir vyrų) pasakojimai apie gimdymą » Tėtės A. ir mamos J. prisiminimai apie antrojo vaikelio gimimą

Tėtės A. ir mamos J. prisiminimai apie antrojo vaikelio gimimą
 

a) Tėtės prisiminimai

Mažylio laukimo laikas praėjo taip greitai, kad rodėsi, jog nespėsiu nurimti prieš pat gimdymą ir nusiteikti, apmąstyti. Mano laimei, pasitvirtino visi dėsniai - mažylis palaukė, kol aš, grižęs iš darbo, tvirtai tariau: "darbus baigiau, galime gimdyti". Visai vakare ir pagimdėme…

Visą gimdymo laiką (nuo sąrėmių pradžios 18 val. iki gimimo 23.40 val., praėjo beveik šešios valandos) galvoje sukosi mintis: "mes pasitikime Viešpačiu ir pasiduodame Jo valiai. Svarbiausia - nepradėti blaškytis". Ta mintis padėjo visą laiką išlikti sąmoningu, blaiviai viską matyti ir vertinti. To negalėčiau pasakyti apie pirmojo vaiko gimimą prieš beveik 2,5 metų. Tuo metu buvau pasimetęs, išsiblaškęs, ir viską prisimenu kaip pro miglą.

Visą laiką jaučiau žmonos pasitikėjimą savimi, valią. Aiškiai supratau savo vietą - fiziškai ir moraliai talkinti jai ir pašalinti bet kokius trukdžius, globoti mažąją dukrelę. Ji, beje, buvo "auksinis vaikas" - jokios panikos. Ir vėlgi, stebėjausi viso vyksmo realumu, aiškumu, ko pritruko per pirmą gimdymą. Žinoma, tam padėjo ir artimas ryšys su talkinusia pribuvėja.

Viską vainikavo, žinoma, džiaugsmas, gimus sūneliui. Visi trys mėgavomės jo grožiu, odos lygumu, rausvumu ir stebėjomės…dydžiu. Širdyje buvo daug džiaugsmo, kad šį kartą sąmoningai sutikau naują šeimos narį.

Nurimę ir sukritę kas ant lovos, o kas šalia, džiaugėmės ramybe - niekur nereikia lėkti, niekas nelenda ir neperša pasenusių technologijų - čia aš apie gydytojus. Taip pat prisiimi visą atsakomybę už naujagimio priežiūrą nuo pat gimimo, o ne pasyviai pasiduodi normoms, kurias propaguoja "balti chalatai". Vat…

Norėtųsi Džiugui (taip sūnų pavadinome) palinkėti, kad pirmasis jo kaktą pažymėjęs kryžiukas saugotų ir globotų, ir kad liktų atspaudu visam gyvenimui.

A., 2000 metai rugpjūčio 28d.
 

b) Mamos prisiminimai

"Gimdydama moteris būna prislėgta,
nes atėjo jos valanda,
bet, kūdikiui gimus,
ji kančią užmiršta iš džiaugsmo,
kad gimė pasauliui žmogus".
Jn 16, 21
Tai Jėzaus žodžiai ir nėra net ką pridurti. Absoliuti tiesa!

Bet…papasakosiu Jums smulkiau, kiap jaučiausi.

Svarbiausia - viską atidaviau (kartu su vyru ir dukrele) į Viešpaties rankas. Malda mus nuramino, suvienijo ir paruošė gimčiai.

Bandžiau užmigdyti dukrą (jai 2,5 metų, buvo beveik 22 val. nakties), bet "moteriškas solidarumas" ją kvietė ten, kur šviesu, kur yra teta… Mes jau iš anksto stengėmės savo mažylę paruošti gimdymui - skaitėme knygutes, kalbėjomės, kartu lankėmės paskaitose. Tai ir visiškas pasitikėjimas ja padarė stebuklus - dukra ramiai sudalyvavo visame gimdyme!

Apie pasitikėjimą ir atvirumą vertą parašyti plačiau. Paskutiniu metu skaičiau nuostabias knygas šeimoms, kuriose pabrėžiama pasitikėjimo ir atvirumo vienas kitam svarba. Po truput bandžiau tai įgyvendinti kasdienybėje, o gimdyme, manau, tai įgyvendinau pilnai. Pasak pribuvėjos, buvau lyg chorvedė - visiems dirigavau pagal savo poreikius, todėl viskas sklandžiai vyko. Laisvai paprašydavau nedaryti to, kas man nepatinka, ir atvirkščiai. To trūko pirmą kartą.

Dar nešiodama įsčiose, o ypač paskutinį mėnesį, vis bendraudavau su mažyliu. Galbūt todėl mes puikiai sutarėme jo atėjimo metu : paprašius pailsėti, jis nurimdavo, pakvietus - ramiai riedėdavo žemyn.

Džiaugiuosi, kad šįkart gimdžiau pati su nuostabia vyro, pribuvėjos ir, žinoma, dukrelės pagalba.

Kaip gera , kai nėra didelių iš baimės ir nežinojimo akių !

Tuomet ir 4 kg mažylis (o gal "milžinas") ateina be plyšimų, trūkimų, nubrozdinimų. Laikas po gimdymo prisipildo džiaugsmo ir ramybės. Taip mažajam žmogučiui ir prilimpa Džiugo vardas.

Tiesa, vos nepamiršau parašyti, kad paskutinieji sąrėmiai ir paskutinės stangos buvo visai skausmingi. Porą kartų vos ašaros neitryško… Juokavau, kad darosi savęs gaila.
Bet…"kūdikiui gimus"…

mama J.

uždaryti

Siųsti draugui

Jei šį straipsnį norite rekomenduoti savo draugui, prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

uždaryti

Pastabos autoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“