Klėtis

Jūs esate čia: Klėtis

Klėtis

Kviečiame į "Klėtį". Ši vieta, kaip ir dera, bus skirta ypatingoms moteriškoms paslaptims su šnabždesiais iki ryto. Elektroninė "Klėtis" - tikrosios klėties prototipas - primiršta, bet labai reikalinga erdvė dukroms, mamoms ir senelėms. Tačiau teneapgauna Jūsų šis archajiškas pavadinimas - mes neketiname dūsauti, kad "seniau viskas buvo geriau". Mes norime kalbėtis apie tai, kas moterims - kad ir kokio jos būtų amžiaus - rūpi ir net sopa šiandien.

Kviečiame prie mūsų prisijungti ir Jus.

Kodėl klėtis? Todėl, kad nuo seno klėtelė - moters erdvė, jos raiškos vieta. Pakanka atsiminti Severiutės klėtelę iš Vaižganto "Dėdžių ir dėdienių". Arba Vienuolio Veronikos klėtelės duris - deja, nuteptas degutu… Klėtyje skleisdavosi slapčiausios merginų svajonės, vyko vyriškai ausiai nepasiekiami pokalbiai. Klėtis - merginos seksualinės laisvės bei atsakomybės išbandymo vieta: ji buvo laisva rinktis, įsileisti besibaladojantį bernelį ar ne... Močiutės klėtyse "drobeles vyniojo", dukrelėms kraičio skrynias krovė...

Ši "Klėtis" bus vieta, kurią kursime pačios. Adresu klausk@vaikas.lt lauksime pasiūlymų ir ypač - pasidalijimo jūsų pačių patirtimi. O moterys - tokios skirtingos ir įdomios… kaip internetas (kaip reaguotumėt, sulaukusios tokio komplimento?).

Teisūs sakantys, jog moterys domisi viskuo, kuo ir vyrai. Lygiai teisūs ir manantys, jog vis dėlto moterys turi savo poreikų. Nehierarchiškas, centro ir periferijos nepripažįstąs internetas vienodai atviras visiems. Apklausos Lietuvoje rodo, kad moterys žiniasklaidoje pirmiausiai ieško kitų temų nei vyrai - mus domina sveikata (savo ir kitų, kūno ir sielos), tarpusavio santykiai, meilė, šeima ir vaikų auklėjimas, kūno priežiūra, pasaulio naujienos ir įdomybės.

Pamąstymui: vyrai didžiausią dėmesį skiria kriminalinėms kronikoms (pirmiausia), automobiliams, sporto naujienoms, pasaulio įvairenybėms, jumorui ir seksui. Tarpusavio santykiai, meilė - septintos eilės reikalas, šeima, vaikų auklėjimas - tryliktos...

Mėginsime rasti pusiausvyrą tarp šių požiūrių.

Negailestinga statistika teigia, kad moterys visur turi mažiau laisvo laiko, pinigų (kad ir palyginti pigus, internetas vis dėlto kainuoja). Tačiau tai - socialiniai ir politiniai klausimai, dėl kurių pasaulinis tinklas nekaltas. Bet galbūt gali pagelbėti juos sprendžiant? Juk interneto dėka nereikia net išeiti iš namų (jei turite kompiuterį, žinoma), kad dirbtum, gautum informaciją, bendrautum. Visai nesvarbu, kada mes rašome šias eilutes, ką šiuo metu veikia mūsų šeimos (anokia čia paslaptis: miega), kada buvome paskutinį kartą kirpykloje. Darbas namuose itin parankus vaikus auginančioms, - vien todėl galima sakyti, kad internetas - net ir labai "moterims draugiškas" reiškinys.

Šiandien mes stokojame dar ir savo erdvės, galimybės pabūti su savimi ir sau ne vien buitiška, bet ir būtiška prasme. Tačiau šimtmečius egzistavusios moterų bendruomenės visiškai neišnyko nuo žemės paviršiaus, palaipsniui jos atgimsta - dažnai naujomis, netikėtomis formomis.

Tikimės, kad mūsų elektroninė "Klėtis" taps jaukia ir naudinga vieta mums visoms: jaunutėms mergaitėms ir brandžioms moterims. Čia galime rašyti, kas mums rūpi, peržvelgti, kas rūpi kitoms ir kitiems, pasidalinti didžiausiomis paslaptimis, užduoti širdį graužiančius klausimus, atsakyti į kitų moterų klausimus. Laisvai diskutuoti! Ir niekam nereikės rausti ar kaip kitaip jaustis nepatogiai.

Linkime sau ir mums visoms moteriškojo solidarumo, orumo, vaisingumo ir kūrybiškumo.

Gero pasibuvimo "Klėtyje"!

Su pagarba,
"Klėties" šeimininkės
Laimė Kiškūnė ir
Solveiga Daugirdaitė
 

uždaryti

Siųsti draugui

Jei šį straipsnį norite rekomenduoti savo draugui, prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

uždaryti

Pastabos autoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“