Šeima

Jūs esate čia: Šeima

Šeima


Kinų mitologijoje yra du gyvenimo ciklai, kurie atspindi vienas kitą:
metų laikų ciklas, kuris keičiasi kartu su medžių lapais - lapai ruduoja, nukrenta, ir vėl išsprogsta nauji pumpurai, panašiai, kaip kiaušinėlis moters menstruacijų cikle.
Ir augimo ciklas - nuo senos sėklos iki naujos sėklos.
Tapdami tėvais, mes tampame gamtos ciklo dalimi, begaline laiko gija, kurioje pakartojame abu šiuos gyvenimo ciklus.


Mielos (-i) svetainės lankytojos (-ai),


mes esame antrojoje "Vaiko"svetainės šakoje, skirtoje šeimai. Kiekvienam šiuolaikinės modernios šeimos, kuri dar vadinama branduoline šeima, nariui skyrėme po vieną dalį.


Pirmoji dalis "Moters-motinos gimimas" apima patį sudėtingiausią laikotarpį po gimdymo - tapimą motina - kuomet moters gyvenime vyksta didžiuliai pasiketimai. Dažnai prieštaringi, sekinantys, reikalaujantys didžiulų fizinių ir dvasinių pastangų ir tuo pat metu žadinantys visiškai naujus potyrius ir jausmus. Apie pačius nemaloniausius to laikotarpio išgyvenimus - "gimdymo stresą" ir "depresiją po gimdymo" - turėtų žinoti ne tik pačios mamos, bet ir visi aplinkiniai, kad sugebėtų deramai joms padėti. Čia pat - galimybė apie tai pasakyti savo nuomonę, pasidalinti patirtimi, paklausti patarimo ir dalyvauti diskusijoje.


Motinystės jausmas nėra užbaigtas dydis. Giliai klysta tie, kurie mano, jog pakanka moteriai pagimdyti ir motinystės jausmas lyg matematinė konstanta, gražus ir teisingas, lydės ją visą gyvenimą. Šis jausmas neišsiskleidžia sekančią minutę po gimdymo ir išlieka besikeičiantis visą gyvenimą, priklausomai nuo vaikų amžiaus, lyties, skaičiaus ir pačios moters dvasinių, psichinių savybių bei gyvenimo aplinkybių. Tai daugiaprasmiškas jausmas. Apie tai - "motinystės daugiaprasmybėje".


Jeigu mūsų kas nors paklaustų, ką mums reiškia būti motina, mes tikriausiai imtume kalbėti apie savo motinystės patirtį. Tačiau motinystė nėra vien tiktai mūsų asmeninė patirtis. Motinystė yra kontroliuojama valstybinių institucijų, pirmiausiai ir griežčiausiai sveikatos apsaugos, o taip pat socialinės, teisinės ir kt. Todėl manome, kad pravartu paanalizuoti motinystę socialiniame kontekste, įtvirtintą politinėse institucijose. Šis skyrius taip ir vadinasi - "motinystės institucija".


Atrodytų, kad antroji dalis "Vyro-tėvo gimimas" atliepia visuomenės susirūpinimą sumenkusiu vyro ir tėvo vaidmeniu šeimoje. Tačiau mūsų stebėjimai leidžia mums būti optimistiškesniems. Šalia mūsų yra šaunių vyrų ir tėčių, kurie jaučiasi laimingi galėję sąmoningai laukti vaikelio ir per tą laikotarpį sužinoję nuostabių dalykų apie žmogaus atėjimą, didžiuojasi kartu su savo moterimi jį pagimdę. Apie tai jie pasakoja skyriuje "dalyvavimas gimdant". Mes manome, kad problema ne tėčiuose, o problema žiniasklaidoje, kuri nesirūpina (ar nemoka) pateikti teigiamų pavyzdžių.


Trečioji dalis "Vaiko gimimas". Tikimės, kad artimiausiu metu "Naujagimių" kertelės lankytojus nudžiuginsime lopšinėmis. O "Kūdikių" ir "Vaikų" skyriuose tradiciškai rašome apie švelniuosius mažųjų gydymo būdus, problemas, kurios nuolat jaudina tėvus.


Atsiprašome senelių. Jūs, mūsų manymu, esate labai svarbi šeimos dalis - jos šaknys. Tačiau mes dar nespėjome parengti straipsnių, todėl ketvirtoji "Šeimos" dalis - "Senelių gimimas" turėtų atsirasti kiek vėliau.


Dėkojame vyrams ir tėčiams už materialinę paramą ir moralinį palaikymą rengiant šią svetainę.


Su pagarba
svetainės kūrėjai.

 

uždaryti

Siųsti draugui

Jei šį straipsnį norite rekomenduoti savo draugui, prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

uždaryti

Pastabos autoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“