Sveikata

Jūs esate čia: Sveikata

Sveikata - tai pusiausvyros būsena

Sveiki atvykę į Sveikatą!
 

Tai penktoji mūsų svetainės šaka. Joje ieškosime atsakymų į klausimus, ką daryti, kad, anot kinų patarlės, nereikėtų kasti šulinio, tada, kai užsinori gerti. Taigi, kaip jūs jau supratote, mąstysime ir svarstysime holistinės, prevencinės, alternatyvios medicinos raidą ir galimybes. Susitelksime ties tomis šios medicinos rūšimis, kurios Lietuvoje dar nėra plačiai taikomos, tačiau jau žinomos ir turi profesionalių pasekėjų bei šaunių svetainės talkininkių.

Yra žinoma, kad per 7 metus pasikeičia visos mūsų kūną sudarančios molekulės. Taigi žmogaus organizmas nėra statiškai išbaigtas, jis labiau primena upę, yra nuolatiniame intensyviame medžiagų apykaitos sraute, kuriam krantus, t.y. formas suteikia eterinis kūnas. Eterinis kūnas, kaip kūno gyvybės nešėjas ir puoselėtojas, ne tik nulemia mūsų fizinio kūno augimą, bet ir palaiko jo pastovią sudėtį bei organų funkcionavimą, nuolatinį audinių atsinaujinimą, regeneraciją. Žinoma, pastarasis yra įtakojamas astralinio ir "aš" kūnų, tačiau normaliame būvyje šie aukštesnieji kūnai gali paveikti fizinį lygmenį tik per eterinio kūno tarpininkavimą.

Astralinis kūnas yra sąmonės nešėjas. Kadangi sąmonė yra įmanoma tik dėka fizinių medžiagų skilimo, "degimo" deguonies aplinkoje (prisiminkime didžiulį neuronų jautrumą gliukozės ir deguonies badui), tai astraliniai procesai turi ardantį, katabolinį poveikį fizinio kūno audiniams. Šis katabolinis sąmonės efektas sukuria natūralią, pačioje žmogaus struktūroje užkoduotą tendenciją sirgti. Anabolinis eterinių jėgų efektas sąlygoja natūralią tendenciją sveikti, būti sveikam.

Sveikata yra subtili astralinių ir eterinių procesų pusiausvyra. Tai lyg svarstyklės, kurios neturi nukrypti nei vieną pusę. Jei astraliniai procesai ima vyrauti fiziniame kūne, žmogus suserga - jaučia skausmą, spazmus, traukulius, formuojasi opos ir pan. Jei ima vyrauti eteriniai procesai, dėl nevaldomo ląstelių augimo formuojasi augliai. Sveikatos palaikymui ypač svarbus miego ir būdravimo ritmas - miego metu eterinio kūno savigydos jėgos kompensuoja, neutralizuoja neigiamas sąmonės aktyvumo pasėkmes fiziniam kūnui.

Taigi esminė bet kurios ligos, netgi infekcinės, priežastis yra vidinės konstitucinės pusiausvyros žmoguje praradimas. Jau seniai žinoma, kad ne visi, į kurių plaučius patenka pneumokokas, suserga plaučių uždegimu. Ir tikrasis gydymas yra būtent tos pusiausvyros sutrikimo atpažinimas bei pašalinimas. Toks gydymas ne tik padeda žmogui sveikti, bet kviečia jį harmonizuoti, keisti, tobulinti savo vidinį pasaulį.

Banga Kulikauskaitė, gydytoja

uždaryti

Siųsti draugui

Jei šį straipsnį norite rekomenduoti savo draugui, prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“

uždaryti

Pastabos autoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“